fbpx
Gå till...
snart händer det

Snart händer det

Snart händer det! Än så länge gapar skolsalarna tomma här. Tystnaden vilar över huset på Skinnarviksringen, parken är nu tom. Turisterna har åkt hem och stadsborna är tillbaka på jobbet. Men vi går i förväntans tider, för snart kommer huset att fyllas av pirriga ettor och somriga tvåor som är redo att vara superkreativa. Hurra!

I väntan på det hänger vi vid vår Instagram-vänliga kakelugn och tänkte passa på att tipsa om våra kvällskurser och distanskurser, för dig som av en eller annan anledning inte ska gå våra heltidsutbildningar. Här kan du läsa om alla våra kvällskurser och här om distanskurserna. Du kanske vill prova illustration, att skapa spel, att skriva copy eller att designa? Det är ett smidigt sätt att se om det är något för dig, och en bra merit att ha i bakfickan.

Vi funderar också på vad ni skulle vilja se mer av här i bloggen och i våra sociala kanaler. Vem borde vi intervjua? Vad borde vi tipsa om? Please share via vår Facebooksida eller Instagram.