fbpx
Gå till...
kvällskurs i copywriting

Gå en kvällskurs i Copywriting – vi har sista minuten-platser kvar

Drömmer du om att få jobba med någonting kreativt? Älskar du att skriva och hitta på idéer? Då borde du ta chansen att haffa någon av de sista minuten-platser som finns kvar i vår kvällskurs i Copywriting som kör igång redan nästa tisdag här på Södermalm i Stockholm. 

En som har gått kursen är influencern och kreatören Alejandra Cerda, som bloggar om ekologisk skönhetsvård och även frilansar som kreatör. I en film berättar hon mer om sina upplevelser av kvällskursen, se den på vår Facebooksida om du vill.

kvällskurs i copywriting

Alejandra säger: ”Jag har hört att Forsbergs skola har platser kvar på kvällskursen i Copywriting. Jag skulle rekommendera den varmt till alla som är lite nyfikna på vad det innebär att jobba som copy. Man får lära sig grunderna och man får bra verktyg så att man kan komplettera sina tidigare kunskaper i just copywriting. Efter att jag gick den kursen så har jag frilansat som copywriter, som skribent och jag har fått betalt som influencer. Må så gott!”

Läs mer och anmäl dig här.